XIII. ročník Dňa úcty k domovu

 01.08.2017

Naša obec si veľmi váži našich predkov a tak isto sa teší každej návšteve z cudziny. Preto tak, ako je už u nás zvykom, aj tento rok sa bude konať už 13. ročník Dňa úcty k domovu, kde si uctime našu rodnú dedinku spoločne aj s rodákmi, ktorí sa sem radi vracajú.

13. august sa tento rok bude niesť v znamení odpustovej slávnosti, ktorú sme si dovolili pripojiť k nášmu stretnutiu. Dominantou obce Kolačkov je kalvária, vypínajúca sa nad našou malebnou dedinkou. Každý z nás sme na ňu hrdý. Preto sme zahrnuli do programu aj slávnostnú svätú omšu práve na kalvárii, odkiaľ máme nádherný výhľad na náš Kolačkov. Modlitba v prírode so spojením nádherného spevu, ktorý zaručí tunajší Zbor sv. Michala, určite pohladí dušu, ale aj poteší srdce.

Keďže všetci dobre vieme, že Kolačkov je dedinka kde sa radi zabávame, na rad príde aj to. Spev, muzika a tanec nesmú chýbať, pretože sú neodlučiteľnou súčasťou našej obce. Folklórne slávnosti nám spríjemnia vystúpenia súborov FS Javorina, FS Vrchovina a čerešničkou na torte a taktiež maličkou bodkou budú ŠARIŠANCI. 


Zoznam aktualít :

1 2 3 4 5 6 7 8 9